TUZLA OSB

Organize Sanayi Bölgemiz, 4562 Sayılı OSB Kanunu gereğince 16.11.2000 Tarih 19 Sicil numarası ile Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından Organize Sanayi Bölgesi olarak kabul edilmiştir. Arazimiz Tuzla Belediye sınırları içerisinde yer alıp, 1/1000 ve 1/5000 ölçekli imar ve 1/25000 ölçekli nazım imar planlarında sanayi alanı olarak düzenlenmiş ve imar planları Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.
Bölgemiz Tuzla Tepeören Köyü sınırları içinde, Tuzla’ya 25 km , Sabiha Gökçen hava limanına 15 Km mesafededir. Eski Ankara-İstanbul karayoluna cephelidir. Etrafında Maret, Isuzu, Honda, Boya ve Vernikçiler OSB, Mermerciler OSB ve Kimyacılar OSB mevcuttur.
Organize Sanayi Bölgemiz 640.000 m²’lik alana sahiptir. Bunun 430.000 m²’si sanayi alanı, kalanı yol ve yeşil alandır. İTOSB sunduğu hizmetler ve modern altyapısıyla gelişmiş ülkelerdeki endüstri bölgeleri ile eş düzeyde olmaya adaydır. İTOSB Altyapısının tamamı yol kaplaması bozulmadan tamamlanmış tek bölge statüsündedir. İTOSB’lu sanayiciler inşaata başladıkları an; elektrik, su, telefon (ADSL), kanalizasyon ve doğalgaz gibi altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadırlar.