DUDULLU OSB

İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi 1977 yılında Bakanlık tarafından ''Dudullu Organize Küçük Sanatlar ve Sanayi Alanı'' olarak planlanmış, 1983 yılında faaliyete başlamıştır. 

İstanbul Dudullu OSB, geniş yerleşim planıyla birçok kuruluşu bünyesinde barındırarak İMES, DES ve KADOSAN İşletme Kooperatifleri’ni de kapsamaktadır. 

2000 tarihinde yürürlüğe giren "Organize Sanayi Bölgeleri Kanunu'' ile bölge özerklik kazanmıştır. İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi, 1995 yılı sonunda “OSB” statüsüne kavuşmuş ve buna bağlı olarak 1997 yılı başında Bölge Müdürlüğü kurulmuştur.

Esas bölüm olan Fabrikalar Bölümü ile DES, İMES, KADOSAN Sanayi Siteleri “İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi” çatısı altında olmakla birlikte, kendi bölgelerinde yer alan konularda bağımsızdır.

İstanbul Dudullu Organize sanayi bölgesi 265 hektar alan üzerinde faaliyettedir. Organize sanayi bölgesi içerisinde ki firmalarda 35.000 kişi istihdam edilmektedir. Organize sanayi bölgesi Karma bir OSB olup ağırlıkta Metal ve makina sektörü faaliyettedir.

Organize sanayi bölgesi tem otoyoluna ve D-100 Karayoluna direk bağlantılıdır. Kuzey Marmara Yoluna 2 km’dir. Sabiha Gökçen Havalimanına 25 km, limana 18 km ve demir yolu hattına da 18 km mesafededir. 

Organize sanayi bölgesi içerisinde Sağlık Merkezi, Kreş, Teknopark, Mesleki eğitim merkezi, Kapalı spor sahası, Yarı olimpik yüzme havuzu, Kütüphane hizmet vermektedir