ÇANAKKALE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi 1997 yılında kuruluş protokolünü imzalayarak faaliyetlerine başlamıştır. Kuruluşunda 94 parsel olarak geçen OSB alanının şimdiki güncel parsel sayısı 67'dir. Toplamda 108 hektarlık alanı ile birlikte 620.848 metrekarelik sanayi parseli vardır. Tüm parsellerinde Altyapı hizmeti mevcuttur. Bölgede Elektrik Dağıtımı, Su Temini, Doğal gaz altyapısı, atık su deşarj hizmeti ve atık yönetim sistemi mevcuttur. Bununla birlikte 1000'e yakın kişiyi istihdam etmektedir. Bölgede inşaat ve proje aşamasındaki işletmeler de faaliyete geçtiğinde istihdam sayısı 1500 olarak hedeflenmektedir.

Bölgede Elektrik Dağıtımı, Su Temini, Doğal gaz altyapısı, atık su deşarj hizmeti ve atık yönetim sistemi mevcuttur. Bununla birlikte 1000'e yakın kişiyi istihdam etmektedir. Bölgede inşaat ve proje aşamasındaki işletmeler de faaliyete geçtiğinde istihdam sayısı 1500 olarak hedeflenmektedir.  Bünyesinde gıda, otomotiv, PVC, tarımsal sulama boruları üretimi, orman ürünleri, banyo aksesuar grubu üretimi, mobilya aksesur üreticileri, rulman ve diğer aksesuar üreticileri, alüminyum ve demir uygulamacılar, konteyner ve prefabrik imalatı, beton parke taşı imalatı, mermer işleme tesisleri, yöresel tatların üretim alanları gibi bir çok alanda faaliyet veren işletmeler mevcuttur.

Lojistik imkanları açısından Bursa karayolu üzerinde bulunmakla birlikte en yakın gümrük ve deniz ulaşımına 9 km, havalimanına 3.5 km ve demir yoluna 130 kmlik masefede bulunmaktadır. İl merkezine yakın olması sebebi ile bölge aktif ve son tüketiciye ulaşma imkanları açısından önemli rol oynamaktadır.