BİRLİK OSB

İstanbul İli, Tuzla İlçesi, Aydınlı mevkii, TEM Otoyolu kuzeyinde Birlik Organize Sanayi Bölgesi yer almaktadır. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 16.10.2000 tarih ve 13 sicil numarası ile tüzel kişilik kazanmıştır. Merkezi bir konuma sahip olan Birlik Organize Sanayi Bölgesinin etrafı sanayi bölgeleri ve tesisleri ile çevrilidir. Batı yönünde Kimya Sanayicileri OSB ve İstanbul Anadolu Yakası OSB, kuzey ve kuzeydoğu yönünde İstanbul Tuzla OSB, doğu yönünde Honda, Isuzu, Migros Merkez Deposu, güneydoğu yönünde BİLMO Küçük Sanayi Sitesi, güneyde ise İstanbul Serbest Bölgesi ve İstanbul Deri OSB yer almaktadır.
Birlik Organize Sanayi Bölgesinin alanı (yüzölçümü) 511.750 m2 ve 85 sanayi parselinden oluşmaktadır. Organize sanayi bölgesi içerisinde ki firmalarda 3.500 kişi istihdam edilmektedir.

Organize sanayi bölgesi Karma bir OSB olup ağırlıkta Metal Makine ve Kimya sektörü faaliyettedir. Merkezi bir konuma sahip olan Birlik Organize Sanayi Bölgesinin etrafı sanayi bölgeleri ve tesisleri ile çevrilidir

Birlik Organize Sanayi Bölgesi;
Tuzla İlçe Merkezine: 16 km – E-5 Karayoluna: 8 km
TEM Otoyoluna: 2 km – Sabancı Üniversitesi: 2 km – Tuzla Serbest Bölgesine: 3 km – Sabiha Gökçen Havalimanına: 15 km
İzmit Dil İskelesi Limanına: 18 km Tuzla Tren İstasyonuna: 15 km – İstanbul Haydarpaşa Limanına: 50 km mesafededir.

Organize sanayi bölgesi çevresinde ki evsel atıklar ve endüstriyel atıkların arıtması için arıtma tesisi bulunmaktadır.